SILNIKI TRAKCYJNE AC

Asynchroniczne silniki trakcyjne (AC) firmy Metalrota są przeznaczone przede wszystkim do zastosowań trakcyjnych, w których warunki użytkowania tych silników są wymagające

Wyświetl menuUkryj menu


SILNIKI TRAKCYJNE AC

  • moc: 300 W do 15 kW
  • moment obrotowy: 5 do 100 Nm
  • zasilanie: 24V do 96V

 

 

Silniki asynchroniczne (AC) Metalroty są przeznaczone przede wszystkim do zastosowań trakcyjnych, gdzie warunki użytkowania tych silników są wymagające i wymagają dużej elastyczności w zapewnieniu zarówno wysokiego momentu rozruchowego, jak i optymalnej wydajności przy dużych prędkościach. W zależności od zastosowania, możemy dostarczyć różne rodzaje uzwojeń:

– Optymalna wydajność przy niskich prędkościach dla wysokiego momentu rozruchowego i dokładności sterowania,
– Optymalna wydajność przy wysokich prędkościach dla zastosowań, w których główną aktywność charakteryzuje przekładnia,
– Optymalna wydajność przy średnich prędkościach, gdzie występuje kompromis między momentem obrotowym, a prędkością przekładni.

Izolacja silnika klasy H jest możliwa dzięki izolowanemu przewodowi klasy H Superior, który ma odporność cieplną do 210°C. Ponadto stojan jest pokryty lakierami epoksydowymi i żywicami, które zwiększają wytrzymałość i trwałość w temperaturach do 180°C.

 

Nasze czujniki prędkości są odporne na wysokie temperatury i można je łatwo wymienić i zainstalować w większości naszych produktów. Każdy silnik jest wyposażony w czujnik temperatury Philips KTY84-130. Łożyska kulkowe z podwójną obudową posiadają wewnętrzne smarowanie od głównych dostawców, takich jak NSK i NTS.

 

Te wysokiej jakości komponenty zostały wybrane w celu zapewnienia elastyczności wymaganej przez silnik elektryczny. Umożliwiają one silnikom zaprojektowanym do krótkotrwałej pracy sprostanie wymagającym obciążeniom (np. podnoszenie).

 

Nasze silniki prądu przemiennego są specjalnie zaprojektowane do pracy z akumulatorem pojazdu:

– Od 24 V do 96 V
– Moc znamionowa od 300 W do 15 kW
– Hamulec elektromagnetyczny: Silniki Metalrota mogą być wyposażone w hamulce elektromagnetyczne o momencie obrotowym od 5 N.m do 100 N.m lub o stopniu ochrony IP65.
– Silniki mogą być dostarczane ze stopniem ochrony od IP20 do IP65.
– Nasze produkty są wytwarzane zgodnie z normami IEC i obowiązującymi normami europejskimi.
– Stopień wibracji (EN 60034-14 IEC 60034-14): wibracje silnika są całkowicie wyeliminowane dzięki precyzyjnemu wyważeniu wirnika zgodnie z normą DIN ISO 8821 do prędkości znamionowej.
– Nasze produkty są wytwarzane zgodnie z normami EN 60034, IEC 60034 i REACH 81907/2009/CE, RoHS (95/2002/CE + 65/2011/EC), przepisami dotyczącymi ochrony środowiska.

Następujące akcesoria opcjonalne są dostępne na żądanie:

– Zabezpieczenie termiczne
– Enkodery przyrostowe/absolutne
– Tachogeneratory

Następujące akcesoria opcjonalne są dostępne na żądanie:

– Zabezpieczenie termiczne
– Enkodery przyrostowe/absolutne
– Tachogeneratory

Najczęściej używane dane silnika można znaleźć w arkuszu danych. Standardowe kołnierze są zwykle produkowane w wymiarach B14 i B5 zgodnie z normą IEC, ale na życzenie możemy również wyprodukować inne typy silników:

– wały z piórem i wpustem, kołnierze specjalne i niestandardowe, konstrukcje ze stopką.
– Napięcie, moc i prędkość dobierane są w zależności od rodzaju zastosowania

Oczywiście wiele z tych silników elektrycznych można podłączyć do naszych systemów trakcyjnych, takich jak osie napędowe, mechanizmy różnicowe, pompy zębate lub przekładnie z naszej produkcji.

Modele 3D na życzenie – napisz do info@raveo.com.pl

Silniki trakcyjne Metalrota

Film przedstawia praktyczne zastosowanie silników trakcyjnych Metalrota. W tym przypadku zostały one wykorzystane w elektrycznym wózku widłowym.