Przedstawiamy nową serię serwonapędów AKD2G drugiej generacji - RAVEO PL - World of motion

Wyświetl menuUkryj menu
Nowości

Przedstawiamy nową serię serwonapędów AKD2G drugiej generacji

Jedną z największych zalet nowego serwonapędu AKD2G jest zintegrowany kontroler ruchu umożliwiający synchronizację dwóch osi podłączonych do jednego sterownika. W przypadku układów dwuosiowych sterownik dysponuje nominalnym prądem wyjściowym 6A dla każdej osi. Dla systemu jednoosiowego dostępny jest sterownik 24A.

Kompatybilność typu „plug and play” ze sterownikami i hybrydowe połączenie serwomotoru za pomocą jednego kabla zwiększa efektywność podczas uruchamiania systemu. Obsługuje różne urządzenia sprzężenia zwrotnego: standard SFD3 i HIPERFACE® DSL. Opcjonalne informacje zwrotne obejmują EnDat, BiSS, Sine/Cos, enkoder inkrementalny, rezolwer i inne. Oferuje również 16 wejść/wyjść, wyświetlacz graficzny 160 x 128 pikseli, gniazdo kart SD.

Zasadniczo serwonapęd wyposażony jest w dwukanałowe przyłącze obwodu bezpieczeństwa STO dla każdej osi (do SIL3/PLe).

Dostępny jest opcjonalny model z użytecznym rozszerzeniem we/wy SafeMotion Monitor™ (SMM™) do poziomu SIL3/PLe, który umożliwia bezpieczne połączenie napędu z hostem FSoE i spełnia następujące standardy bezpieczeństwa:

Serwonapędy AKD2G są wyposażone w następującą komunikację do podłączenia do dowolnego systemu sterowania: EtherCAT®, FSoE, CANopen®, PROFINET® IRT i Ethernet/IP™.

Najwięcej mocy posiadają w połączeniu z serwomotorami AKM2G drugiej generacji, które oferują o 30% większą moc od silników pierwszej generacji tej samej wielkości. Ich zastosowanie sprawdza się tam, gdzie brakuje miejsca na umieszczenie większego napędu.

Skontaktuj się z naszym działem technicznym pod adresem info@raveo.com.pl, a chętnie doradzimy Ci w sprawie optymalnego rozwiązania dla Twoich konkretnych zastosowań.
Nowości