SIŁOWNIKI LINIOWE SERII XM 38

ServoTube z całkowicie zintegrowaną szyną nośną i czujnikiem położenia oferuje niespotykane dotąd funkcje w zastosowaniach o wysokiej wydajności

Wyświetl menuUkryj menu


SIŁOWNIKI LINIOWE SERII XM 38

 • siła ciągła: 120,1 ~ 255 N
  siła szczytowa: 744 ~ 1860N
  maksymalna prędkość posuwu: 2,6~5,9 m/s
  skok roboczy: 40 ~ 1323 mm
  powtarzalność: ±20 μ
  maksymalne napięcie robocze: 325 VDC
  prąd znamionowy/szczytowy: 1,94 ~ 2,282 / 20A
  stopień ochrony: IP20
  zakres temperatury pracy: 0°C~+40°CModele: XM 3804 / XM 3806 / XM 3808 / XM 3810
 • Jednostka liniowa ServoTube z całkowicie zintegrowaną szyną nośną i czujnikiem położenia oferuje niespotykaną dotąd wydajność w zastosowaniach wymagających dużej wydajności.
  Jest to opłacalna alternatywa dla systemów śrubowo-tocznych i napędów pasowych, gdzie wymagana jest duża prędkość i elastyczność.
  Cztery modele zapewniają ciągły zakres siły od 120,1 do 255 N z siłami szczytowymi do 1860 N. Dostępne są standardowe długości skoku roboczego od 40 do 1323 mm.
  Opatentowana konstrukcja magnetyczna ServoTube zapewnia powtarzalność 20 mikronów (0,79 milicala) i dokładność 400 mikronów (15,75 milicala) dzięki bezkontaktowemu zintegrowanemu czujnikowi położenia. Nie jest wymagany żaden zewnętrzny enkoder. Do monitorowania położenia na wyjściu wykorzystywane są sygnały przemysłowe 1V pk-pk sin/cos.
  Do zastosowań wymagających wyższego poziomu dokładności dostępna jest jednostka liniowa ServoTube z w pełni zintegrowanym optycznym enkoderem położenia zapewniającym rozdzielczość 1 mikrona.
  Bezkontaktowy charakter bezpośredniego napędu liniowego zapewnia znacznie dłuższą żywotność niż typowe systemy napędu pasowego i śruby kulowej. Kolejną zaletą jest brak pogorszenia dokładności i powtarzalności w całym okresie użytkowania produktu.
  Siłownik ServoTube idealnie nadaje się do zastosowań związanych z pchaniem, ciągnięciem i podnoszeniem materiałów, pakowaniem i automatycznym montażem.
  Obciążenie jest mocowane bezpośrednio do jednostki liniowej, co zapewnia bardzo stabilną podstawę.
  Jednostki ServoTube można łatwo integrować ze sobą, tworząc systemy wieloosiowe przy minimalnym wysiłku projektowym.
  ServoTube charakteryzuje się doskonałą sprawnością cieplną i równomiernie emituje ciepło. Możliwe są wysokie cykle pracy bez konieczności wymuszonego chłodzenia powietrzem lub wodą.Kluczowe właściwości:

  Prosta integracja
  Elastyczna kontrola pozycji
  Wysoka prędkość i przyspieszenie
  Czysta i cicha praca
  Łatwa konserwacja

  Typowe aplikacje:

  Technologia pakowania
  Manipulacja materiałami
  Zautomatyzowany montaż
  Technologie biomedyczne

Modele 3D dostępne są na życzenie pod adresem info@raveo.cz.